مصاحبه شناختی، دریچه‌ای به شغل‌های نهان

مصاحبه شناختی چیست؟

مصاحبه شناختی دقیقا همان چیزی است که به نظر می‌آید، مصاحبه‌ای که برای کسب اطلاعات طراحی می‌شود. چه نوع اطلاعاتی؟ اطلاعاتی که برای انتخاب و یا تصحیح یک مسیر کاری نیاز دارید، یا برای اینکه یاد بگیرید چگونه در محیط آن کار وارد شوید و  برای موفقیت در آن به چه چیز نیاز است. مصاحبه شناختی نوع بسط یافته‌ای از گپ‌زدن با افراد حاضر در شبکه کاری‌تان است: گفتگویی متمرکز و هدفمند با شخصی در حیطه کاری مورد نظرتان به منظور کسب اطلاعات کلیدی برای شروع و یا پیشرفت کاری. اصطلاح انگلیسی مصاحبه شناختی بوسیله ریچارد نلسون بولز-نویسنده کتاب پرفروش‌ راهنمای شغلی “چتر نجات شما چه رنگی است؟”- ابداع شد. بولز این فرآیند را بدین شکل تعریف می‌کند: «امتحان مشاغل تا ببینید کدام برای شما مناسب است.» او بدین نکته اشاره می‌کند که بیشتر مردم آشنایی با مشاغل و شرکت‌ها را پس از شروع یک شغل آغاز می‌کنند، در‌ حالی‌ که با انجام مصاحبه‌های شناختی می‌توانید این فرآیند جستجو را پیش از قبول یک شغل انجام دهید.

بهترین روش برای فهمیدن این نکته که چه چیزی از یک حرفه می‌خواهید صحبت با افرادی است که به آن مشغول هستند. به دلیل ماهیت اکتشافی مصاحبه‌های شناختی، این مصاحبه‌ها خصوصا برای افردی مانند دانشجویان که به دنبال شروع حرفه‌ای هستند و افرادی که قصد تغییر حرفه دارند مفید است. حتی برای افرادی که قصد تغییر حرفه ندارند اما به تغییر کارفرما می‌اندیشند این نوع مصاحبه‌ می‌تواند کمکی باشد برای درک موقعیت کار در دیگر شرکت‌ها. مصاحبه‌های شناختی به هیچ وجه شباهتی به مصاحبه‌های شغلی ندارند، اما احتمالا موثرترین شیوه برای ساختن شبکه آشنایان هستند.

چرا باید مصاحبه شناختی انجام دهم؟

مصاحبه شناختی اطلاعات زیادی درمورد یک حرفه و مهارت‌هایی که برای موفقیت در آن نیاز است فراهم می‌کند و چشم‌اندازی از آنچه فراتر از عناوین شغلی وجود دارد بدست می‌دهد. بدین ترتیب شما نه تنها از مهارت‌های موردنیاز در آن شغل آگاه می‌شوید، بلکه دیدی درمورد تناسب آن شغل با توانایی و روحیه خود بدست می‌آودید. علاوه بر أن احتمالا این شانس را خواهید یافت که تماس‌های شخصی با افرادی در رده‌های مدیریتی برقرار کنید. با مصاحبه شناختی شما در حقیقت چشم‌اندازی از قسمت مخفی بازار کار (فرصت‌های کاری موجودی که آگهی نمی‌شوند) نیز پیداخواهیدکرد و از نیازهای کارفرماها و حقایقی درمورد استخدام آگاه خواهید شد. با اطلاعات دست اول و به‌روز در سطحی بالاتر از آنچه از طریق کلاسهای درسی و یا جستجوهای دیگر بدست می‌آورید نسبت به شرایط کاری مطلع می‌شوید. بدین روش نه تنها درک شخصی‌تان افزایش می‌یابد بلکه بالقوه تبدیل به انتخاب بهتری برای استخدام خواهید شد.

از آنجایی که احتمالا مصاحبه شناختی با اضطراب بسیار کمتری همراه است، فرصتی است برای تمرین مصاحبه شغلی. این مصاحبه‌ها فرصتی فراهم می‌کنند تا با کارفرماهای بالقوه خود پیش از مصاحبه‌های پراسترس شغلی ملاقات کنید. از آنجا که شما تنها درخواست اطلاعات دارید، کنترل مصاحبه را در دست دارید. این شما هستید که تصمیم می‌گیرید چه سوالاتی بپرسید. بعد از مصاحبه می‌توانید اطلاعات جمع‌آوری شده را برای استفاده شخصی خود ارزیابی کنید. این موقعیت شما را با شغل ها و شرکتهای مختلفی آشنا کرده و می‌تواند جستجوی نهایی برای پیدا کردن شغل را بسیار ساده کند. ضمن اینکه فرصتی خواهد بود که بدانید چگونه میتوانید با مجوعه ای خاص جفت و جور شوید.

به طور خلاصه، موارد زیر را می‌توان به عنوان برخی از دلایل خوب برای انجام مصاحبه‌های شناختی برشمرد:

  • برای کاوش در حرفه‌ها و روشن کردن اهداف حرفه‌ای‌تان
  • برای توسعه روابط و شبکه آشنایان در محیط کار
  • برای کسب اعتمادبه‌نفس در مصاحبه‌های کاری‌‌
  • برای دسترسی به روزآمدترین اطلاعات حرفه موردنظرتان
  • برای تشخیص نقاط قوت و ضعف حرفه‌ای‌تان
  • برای دریافت بازخورد انتقادی در مورد رزومه و اهداف کاری‌تان

با انجام این مهم در مصاحبه کردن تجربه پیدا خواهید کرد، ضمن این که شناخته خواهید شد. خلاصه اینکه، مصاحبه شناختی شما را برای بازار کار آماده می‌کند و فرصتی فراهم می‌آورد تا با افردی که در زمینه کاری شما فعال هستند ایجاد ارتباط کنید.

چگونه برای یک مصاحبه شناختی برنامه‌ریزی کنم؟

گام اول. یک یا چند حرفه مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

 علایق، توانایی‌ها، ارزش‌ها، و مهارت‌های خود را تشخیص دهید و شرایط نیروی کاری و جهت گیری بازار کار را ارزیابی کنید تا بهترین رشته‌ها را برای پژوهش و مصاحبه انتخاب کنید.

گام دوم. اشخاصی را برای مصاحبه‌های شناختی انتخاب کنید.

با فهرستی از افرادی که می‌شناسید شروع کنید: دوستان، همشاگردی‌ها، همکاران کنونی یا پیشین، سرپرست‌ها، همسایه‌‌گان، استادان و مانند آن. شبکه‌های اجتماعی مجازی خود مانند دوستان فیسبوکی، رابط‌های موجود در لینکدین، و پیروها در توییتر نیز ممکن است مفید باشند. گروههای حرفه‌ای، اتاق‌های بازرگانی، و صفحات زرد کتاب تلفن هم می‌توانند منابع مناسبی باشند. حتی امکان دارد با شرکتهای مورد نظرتان تماس گرفته و نام اشخاصی که عنوان شغلی مورد نظرتان را دارند سوال کنید. هیچ کس در دنیا نیست که نتوانید سعی به تماس گرفتن با او کنید. مردم معمولا علاقمند هستند به دانشجویان تازه فارغ‌التحصیل اطلاعات کاری بدهند.

اگر دانشجو هستید یا به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید، به مرکز ارتباط با صنعت و یا جامعه فارغ‌التحصیلان دانشگاهتان بروید و تقاضای فهرستی از افرادی که در زمینه مورد علاقه شما مشغول به کار هستند بکنید.

گام سوم. پرسش‌های مناسبی آماده کنید.

آماده باشید. در مورد آن شرکت، فردی که با او مصاحبه می‌کنید، محصولات شرکت و مواردی از این دست تحقیق کنید. اگر طرف مورد مصاحبه از فارغ التحصیلان است، او را در کتاب بیوگرافی فارغ التحصیلان پیدا کنید. در مورد فعالیت‌های حرفه‌ای او در دنیای مجازی نیز (مانند گوگل، فیس بوک، لینکدین و …) تا جایی که می‌توانید جستجوکرده و اطلاعات کسب کنید. هرچه بیشتر بدانید بهتر می‌توانید سوالهای مناسبی در مورد سازمان و شغل مورد نظر طراحی کنید. همچنین اطلاعات بیشتر اعتماد به نفس شما در برقراری ارتباط موثر را افزایش می‌دهد. گرچه احتمالا می‌توانید از طریق تارنمای سازمان اطلاعات زیادی کسب کنید، اما درخواست کاتالوگ را نیز در نظر داشته باشید. از خودتان بپرسید که چه چیزهایی می‌خواهید بدانید و چه کسی ممکن است پاسخ پرسش‌های شما را داشته باشد.

هشدار! هرگز در یک مصاحبه شناختی درخواست شغل نکنید.

چنانچه در حین یک مصاحبه شناختی با یک موقعیت شغلی آشنا شدید که علاقمند به درخواست آن بودید، صبر کنید. روز بعد با کارفرما تماس گرفته و بگویید که مصاحبه شناختی روز قبلتان نه تنها تاییدکننده علاقه شما به آن زمینه کاری بود، بلکه شما از یک موقعیت کاری نیز مطلع شدید که مایل هستید به شکلی رسمی درخواست استخدام بدهید.

برخی مواقع ممکن است مصاحبه شونده به شما پیشنهاد یک شغل و یا یک موقعیت کارآموزی بدهد. موارد بسیاری ازین دست اتفاق افتاده‌اند. اشخاص بسیاری مصاحبه شناختی را برنامه‌ریزی و انجام داده‌اند و در حین مصاحبه کاری نکرده‌اند به جز پرسیدن سوال و با این وجود با پیشنهاد استخدام مواجه شده‌اند. چنانچه شما با این موقعیت مواجه شوید چه می‌کنید؟ اگر خوب به نظر می‌رسد، قبول کنید!

فرآیند معمول کاریابی شامل درخواست برای شغل است، درحالیکه در مصاحبه‌های شناختی سوال‌هایی برای شناخت بهتر نسبت به شغل و کارفرما مطرح می‌شود. یک جستجوگر شغل باید حداقل‌هایی نسبت به سازمان مورد نظر بداند. این واقعیت که شما تنها در جستجوی اطلاعاتی ساده هستید موقعیت شما را از افراد زیادی که با درخواست شغل مراجعه کرده و جواب منفی می‌شنوند متمایز می‌کند. با کارفرماها در قالب فردی که به دنبال نصایح کاری است مواجه شوید. بنابراین، معمولا ایده خوبیست که قبل از بازشدن موقعیت‌های شغلی جدید با افرادی که در آن شرکت احتمالا مرتبط با آن شغل‌ها هستند مصاحبه های شناختی داشته باشید. معمولا اکثر مدیران و سرپرستان در دوره‌هایی که کارفرما فعالانه درحال استخدام برای پرکردن شغل های مورد نیاز است برای صحبت با نامزدهای بالقوه شغل‌ها راحت نیستند و از این امر استقبال نمی‌کنند. اگرچه، ممکن است برای مصارف آینده‌تان مفید باشد که نام مدیر و یا فردی که استخدام را انجام می‌دهد بدانید. (مطمین شوید که اطلاعاتی که کسب می‌کنید دقیق هستند.)

منبع: livecareer

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

Create a website or blog at WordPress.com قالب Baskerville 2 از Anders Noren.

بالا ↑

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: